Użytkownicy online: 12
Large_Bog_czy_sa_powody_big
 • Bóg czy są powody, by wierzyć? (okładka miękka)

 • Producent:Friendly Books
 • Kategoria:Książki » Wszystkie
 • Dostępność: Jest

Cena: 32,00 zł


  Bóg czy są powody, by wierzyć? - Keller Timothy

   

  Dlaczego kochający Bóg pozwala na istnienie cierpienia?

  -       Czy kochający Bóg może posłać ludzi do piekła?

  -       Czy możliwe, by istniała tylko jedna prawdziwa religia?

  -       Dlaczego tak wiele wojen było toczonych w imię Boga?

   

  To tylko kilka pytań i wątpliwości, z którymi zmagają się współcześni nawet żarliwie wierzący ludzie. Timothy Keller zestawił listę najczęściej wyrażanych wątpliwości, z jakimi sceptycy przychodzą do jego kościoła. W książce tej rozprawia się po kolei z każdą z nich. Sięga po dzieła literatury i filozofii, osobiste rozmowy oraz zasady logiki, by wykazać, że wiara w Boga chrześcijaństwa jest jak najbardziej racjonalna, wyznawana przez ludzi rozsądnych, uczciwych intelektualnie i głęboko przejęty losem szczerze poszukujących prawdy.

  Timothy Keller kieruje swoją książkę do ateistów, agnostyków i sceptyków, przedstawiając solidne i racjonalne fundamenty, na których ludzie wierzący mogą oprzeć swą wiarę w obliczu licznych ataków, jakim w Wieku Sceptycyzmu poddana jest religia. Książka Bóg czy są powody by wierzyć? przeciwstawia się tej sceptycznej ideologii i jej korzeniom, wskazując na prawdziwą istotę i cel chrześcijaństwa.

   

  „Służba Tima Kellera w Nowym Jorku prowadzi całe pokolenie poszukujących i sceptyków ku wierze w Boga. Dziękuję Bogu za tego człowieka".

  Billy Graham

  „W odróżnieniu od wielu kościołów z amerykańskich przedmieść, Kościół Odkupiciela jest zaskakująco tradycyjny. Daleka od tradycji jest natomiast umiejętność, z jaką dr Keller posługuje się językiem mieszkańców wielkiego miasta. (...) Obserwując jego szacunek dla wiedzy i sprawność przekazu, łatwo pojąć, jak zdobył sobie tak wielki posłuch".

   The New York Times

   

  liczba stron: 323

  format: 15x23

  oprawa: miękka

  rok wydania: 2010

  ISBN: 978-83-931593-0-7

  Wydawca: Friendly Books